Rolety

Počet produktů: 233

Zobrazení 1-24 z 233 položek

Rolety jsou dekorativní i funkční okenní prvky, které slouží k regulaci toku světla a zajišťují soukromí v interiéru. Skládají se z materiálu (obvykle látky, plastu nebo hliníku), který je připevněn k trubce nebo mechanismu, jenž se navíjí na horní část okna. Pomocí řetízku, šňůry nebo automatického systému může uživatel nastavit výšku a polohu žaluzie, aby upravil množství světla pronikajícího do místnosti a zamezil výhledu zvenčí.

Typy rolet jsou různé a zahrnují:

  1. Římské rolety: Jedná se o elegantní a dekorativní rolety, které se skládají z látky, jež se při zvednutí skládá do harmoniky. Mohou být v různých provedeních a barvách a jsou ideální pro interiéry vyšší třídy.
  2. Látkové rolety: Jedná se o nejběžnější typ rolet, které se vyrábějí z různých látek. Mohou být průhledné, polopropustné nebo zcela zatemňující, což umožňuje regulovat množství světla v místnosti.
  3. Bambusové nebo dřevěné rolety: Vyrábějí se z tenkých proužků bambusu nebo dřeva a dodávají místnosti přirozený a teplý vzhled. Mohou se navíjet buď ručně, nebo mechanicky.
  4. Zatemňovací rolety: Ideální do ložnic nebo místností, kde je potřeba naprostá tma. Tyto žaluzie účinně blokují světlo a poskytují soukromí.
  5. Plisované rolety: Vyrobené z látky, která tvoří jemné záhyby podobné harmonice. Působí lehce a elegantně.
  6. Denní a noční rolety: Skládají se ze střídajících se pruhů průhledné a zatemňovací látky. Umožňují jemné nastavení množství světla a soukromí.
  7. Vnitřní hliníkové rolety: Nabízejí moderní vzhled, jsou lehké a snadno se udržují. Mohou být v různých barevných provedeních.
  8. Vnější rolety: Instalují se na vnější stranu budovy, chrání před nadměrným slunečním zářením, deštěm a zvyšují tepelnou izolaci.
  9. Plisované střešní rolety: Jsou speciálně navrženy pro instalaci na šikmá a střešní okna.
  10. Rolety odolné proti vloupání: Vyznačují se zesílenou konstrukcí a bezpečnostními prvky, které zajišťují vyšší úroveň zabezpečení.